Nawigacja

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Oferta ODiDZ

Przetłumacz stronę


Projekty

Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce


czytaj więcej

Certyfikat ECDL

Nasza szkoła posiada
certyfikat ECDL
uprawniający do przeprowadzania egzaminów na
Europejski Certyfikat
Umiejętności Komputerowych

czytaj więcej

Oferta edukacyjna 2015/2016

Uwaga słuchacze !

UWAGA SŁUCHACZE !

Zmiany w harmonogramie IV semestru Liceum Ogólnokształcącego odnośnie zbliżającego się zjazdu (10.04 i 11.04), który został przeniesiony na 15.05 oraz 16.05.

Zaktualizowany harmonogram do pobrania w nawigacji strony.

Dodano harmonogram egzaminów dla Technikum Uzupełniającego.

Dodano zaktualizowane kalendarze dla TU oraz LO dla Dorosłych 2014/2015

Międzynarodowe Targi BUDMA 2015 w Poznaniu 2014/2015

„CKZiU na BUDMA 2015”
12-13.03.2015 roku uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach klasy wielozawodowej odwiedzili stolicę Wielkopolski, gdzie odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury – BUDMA 2015.

Tegoroczne targi objęte honorowym patronatem Wicepremiera, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego to wydarzenie o skali międzynarodowej, na którym gromadzi się ponad 1000 wystawców z całego świata. Prezentowane najnowsze produkty oraz rozwiązania technologiczne to najlepsza okazja na zdobycie nowej wiedzy i poznanie nowoczesnych metod podnoszenia konkurencyjności świadczonych usług w branży budowlanej. BUDMA to nie tylko zagraniczne firmy, ale również promocja polskiego produktu, który bez problemu radzi sobie z coraz bardziej restrykcyjnymi normami prawnymi związanymi z energooszczędnością.
Po przyjeździe na miejsce uczniowie wzięli udział w spotkaniu z koordynatorem Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury, którego tematem było doradztwo zawodowe. Po długiej podróży spacer po mieście był doskonałą okazją porównania architektury dwóch należących do pierwszej piątki największych miast w Polsce pod względem liczby ludności – Krakowa i Poznania.
Drugiego dnia 16 przestrzennych klimatyzowanych hal o łącznej po wierzchni ekspozycyjnej 11 ha wreszcie stanęło otworem. W Pawilonie 2 – „Strefa Testów” – każdy mógł osobiście wypróbować zalety najnowszych urządzeń w budownictwie. Kolejne pawilony to stoiska na których można uzyskać fachowe doradztwo specjalistów z różnych branż budowlanych. Wizyty zawodoznawcze i doradztwo zawodowe w poszczególnych sektorach wystawienniczych cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Poruszano zagadnienia systemów budownictwa pasywnego, energooszczędności, aż po tematykę Domów Inteligentnych. „Fabryka okien na żywo” – ten pawilon przykuł dużą uwagę ze względu na w pełni zautomatyzowana produkcję systemów okiennych.

Udział w BUDMA to wspaniała okazja, aby udoskonalić swój przyszły warsztat pracy w wiedzę odnośnie najnowszych trendów technologicznych w budownictwie, porozmawiać ze specjalistami w wielu zawodach i własnoręcznie wypróbować zalety wszystkich dostępnych urządzeń. Aby kreatywność naszych przyszłych fachowców przekładała się na jakość świadczonych usług, które są jednym z podstawowych elementów podnoszenia poziomu naszego codziennego życia.
Wyjazd dla uczniów został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce”.

Zapraszamy do galerii

Wycieczka zawodoznawcza 2014/2015

dniu 11 marca 2015 r. odbyła się wycieczka zawodoznawcza klasy pierwszej fryzjerskiej do MSALONU p. Małgorzaty Strug-Zgrzywa, który mieści się w Krakowie przy ul. P. Halszki 1

Uczestniczyły w niej następujące uczennice: Joanna Grochot, Karolina Pilch, Yulyja Kyryluk, Justyna Kowalczyk, Magdalena Martyniuk, Ewelina Łach, Patrycja Motak. Celem wycieczki było:
- zapoznanie się z pracą salonu,
- uczestniczenie w instruktażu strzyżenia damskiego,
- poznanie technik przedłużania i zagęszczania włosów z zakresu teorii i praktyki,
- odbycie zajęć praktycznych w tym zakresie.
Wycieczka była bardzo udana, uczennice mogły poszerzyć swoje wiadomości umiejętności we fryzjerstwie, które będą im przydatne w zawodzie. Opiekunem wycieczki był nauczyciel zawodu Pani Halina Krupa.

Zdjęcia z wizyty można obejrzeć TUTAJ

Sprawni w zawodzie kucharz w Niepołomicach 2014/2015

W dniu 10.03.2015r. w pracowni gastronomicznej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach odbył się I Etap Konkursu Sprawny w Zawodzie – Bezpieczny w Pracy – Kucharz, organizowany wspólnie z 6-2 HP w Niepołomicach.

W konkursowych zmaganiach wzięło udział sześciu najlepszych kucharzy z klasy III A, którzy po eliminacjach teoretycznych musieli sprostać bardzo trudnemu zadaniu, przygotować filet z kurczaka w dwóch odsłonach. Główny składnik został ufundowany przez CEDROB S.A. Oddział Zakłady Drobiarskie Niepołomice. Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania, potrawy były smaczne, pięknie ozdobione, a poziom bardzo wyrównany. Uczestnicy pracowali indywidualnie. Efekt pracy podziwiali i próbowali zaproszeni goście m.inn. p. Komendant MWK OHP dr Jolanta Zajączkowska, Przewodniczący Rady Miejskiej p. Marek Ciastoń, Dział Promocji UMiG Niepołomice reprezentowała p. Joanna Kocot, Dyrektor CKZiU p. Bożena Kruk. Nad wszystkim czuwała komisja, do której po raz kolejny zostali zaproszeni kucharze z Małopolskiego Stowarzyszenia Kucharzy i Cukierników p. Michał Henzel, Łukasz Grabowski, oraz Rafał Lemiowski. Komisje wspomagała p. Elżbieta Mączka, nauczyciel technologii, która przygotowała i oceniła test teoretyczny.

Młodzieży towarzyszyły duże emocje, walczyli nie tylko o przejście do drugiego etapu naszego konkursu, ale i o wspaniale nagrody- najlepszy z uczestników otrzymał możliwość uczestniczenia w majowym konkursie „Smak Pienińskiego Pstrąga”. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez CEDROB S.A. Po zmaganiach kulinarnych prace naszych uczestników zostały poddane ocenie: wzięto pod uwagę zastosowanie przepisów bhp, przygotowanie i utrzymanie porządku na stanowisku pracy, wykorzystanie wszystkich produktów, ilość i jakość wykonanej pracy, smak oraz prezentację. Pierwsze miejsce zajęła Michell Bojko, drugie Adrian Bartyzel a trzecie miejsce zajęła Inga Kraińska. Wyróżnienie przypadło Adrianowi Bartyzelowi i Izabeli Stasiak, którzy zostali najlepiej ocenieni przez naszych gości. W drugim etapie konkursu nasz hufiec będzie reprezentowany przez Michell Bojko oraz Adriana Bartyzel.

Zdjęcia w naszej galerii.

Zuzanna Polańska

Targi Edukacyjne w Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły w Niepołomicach 2014/2015

6 marca w Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły w Niepołomicach odbyły się Targi Edukacyjne, na których zaprezentowaliśmy ofertę edukacyjną naszej szkoły.

Co roku nasi uczniowie czynnie biorą udział w targach edukacyjnych, na których przedstawiają nie tylko swoje produkty z zakresu gastronomi przygotowane w naszych pracowniach, ale również dają pokaz fryzjerstwa. Chętni gimnazjaliści pod okiem przyszłych zawodowych fryzjerów mogli usiąść i w utworzyć na swojej głowie kolorowe fryzury, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Po wizycie w mini salonie każdy potencjalny kandydat naszej szkoły mógł porozmawiać o warunkach, atmosferze oraz sposobach zdobywania wykształcenia w naszym centrum. Uwieńczeniem odwiedzin przy naszym stoisku była przekąska w postaci koreczków, mini kanapek oraz świeżo upieczonych rogalików przez uczniów z branży gastronomicznej.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie oraz profesjonalne przygotowanie się do targów:
Ia : Roksana Górna, Renata Kostuch, Klaudia Nagięć, Paulina Sendor, Jakub Guzik, Aneta Nosek, Piotr Kozioł
IIIb: Magdalena Wójcik, Patrycja Rajtarska
III e: Mateusz Kukiełka

Zdjęcia z targów w naszej galerii
Wygenerowano w sekund: 0.02
3,948,184 unikalne wizyty