Nawigacja

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Oferta ODiDZ

Przetłumacz stronę


Projekty

Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce


czytaj więcej

Certyfikat ECDL

Nasza szkoła posiada
certyfikat ECDL
uprawniający do przeprowadzania egzaminów na
Europejski Certyfikat
Umiejętności Komputerowych

czytaj więcej

Oferta edukacyjna 2015/2016

Już wkrótce ukończenie projektu 2015/2016

Gmina Niepołomice kończy realizację projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 „Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach – powstanie pracowni kształcenia zawodowego w branży mechanicznej”
Całkowite koszty projektu: 1 919 921,99 zł
Wartość dofinansowania: 1 606 096,25 zł
Wkład własny: 283 428,75 zł
W ramach projektu powstał kompleksowy budynek szkoleniowy obejmujący:
- stację diagnostyczną do 3,5 t
- myjnię bezdotykową
- stanowisko do sprzątania i pompowania kół pojazdów samochodowych
- nowoczesne sale dydaktyczne
- pracownie do praktycznej nauki zawodu budowy i eksploatacji pojazdów samochodowych;
Celami ogólnymi projektu są: wzrost atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego w regionie, zwłaszcza w aspekcie umiejętności praktycznych oraz poprawa dostępu do kształcenia ustawicznego w regionie i promowanie tej formy kształcenia wśród lokalnej społeczności.
Celem bezpośrednim jest poprawa dostępu do bazy dydaktycznej, umożliwiającej wyposażenie młodzieży i osób dorosłych z powiatu wielickiego w umiejętności oraz kwalifikacje zgodne z wymogami rynku w zawodach branży mechanicznej, tym samym nastąpi poprawa jakości kształcenia w szczególności w zakresie zajęć praktycznych.
Projekt umożliwi poszerzenie oferty edukacyjnej w Gminie Niepołomice i powiecie wielickim w branży mechanicznej na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej jak i technikum oraz zapewni kształcenie zawodowe w tych zawodach na najwyższym poziomie w oparciu o nowoczesną bazę techno-dydaktyczną.
Zainteresowanych naszą ofertą kształcenia w nowoczesnych pracowniach pod patronatem MAN Trucks zapraszamy do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach
Klasy pod patronem MAN Trucks – Technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych oraz elektromechanik pojazdów samochodowych.
Bezpłatne kwalifikacyjne kursy zawodowe dla młodzieży i osób dorosłych:
Kwalifikacja M.18. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych – ukończenie kursu potwierdza kwalifikacje w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych
Kwalifikacja M.12. Diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych - ukończenie kursu potwierdza kwalifikacje w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych
Kwalifikacja M.42. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych - ukończenie kursu potwierdza kwalifikacje w zawodzie technik pojazdów samochodowych
Ukończenie kwalifikacji M.12, M.18, M.42, daje tytuł technika pojazdów samochodowych.

Uroczyste otwarcie odbędzie się 17 grudnia 2015r.

Więcej zdjęć ze środka budynku w naszej galerii szkoły

Dyrektor Bożena Kruk

Marsz trzeźwości 2015/2016

No promil No problem - czyli jak wyrażamy swoją opinię prowadzeniu pojazdów w stanie nietrzeźwym.

Pogodny i ciepły dzień polskiej złotej jesieni - 30 październik 2015 - mija pod symbolem promocji trzeźwości kierowców na drogach. Przygotowane materiały, transparenty i ulotki zostały upublicznione podczas corocznego przemarszu przez Niepołomice pod eskortą tutejszej policji. Wyszliśmy na ulicę przygotowani i poprzebierani z pełnym wyposażeniem materiałów wspólnie przygotowanych do przemarszu, gdzie wspólnie z trzema szkołami (Szkoła Podstawowa im. Kaziemierza Wielkiego w Niepołomicach, Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły w Niepołomicach, Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach) połączyliśmy siły.

Marsz poprowadzony przez Pana Burmistrza Romana Ptak oraz Pana Marka Ciastoń, przeszedł przez miasto od Placu Kazimierza Wielkiego przez ul. 3 Maja do rynku, na którym Pan Burmistrz kolejny raz przypomniał jak ważny jest to dzień, który przypomina mieszkańcom o bezwzględnym zakazie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu oraz jak ważne są takie akcje przygotowane przez młodzież. Podziękowania i gratulacje powędrowały dla wszystkich, którzy przyczynili się do tej tak ważnej akcji ukazującej decyzje, które mogą zmienić nie tylko nasze życie, ale także innych.

Punktem kulminacyjnym marszu były krótki pokazy artystyczne przygotowane przez przedstawicieli wszystkich szkół uczestniczących w Marszu Trzeźwości.

Dziękujemy Pani Aleksandrze Fraś, która była głównym organizatorem marszu w naszej szkole, wszystkim wychowawcom oraz uczniom, którzy włożyli wiele wysiłku, aby corocznie marsz wywoływał pozytywne emocje i chwile refleksji.

Zdjęcia z marszu w naszej galerii.

Stolica polskich Tatr 2015/2016

Dnia 15.10.2015 r. uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Zakopanego zorganizowanej pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice.

Czwartkowy poranek stawiał wyjazd pod znakiem zapytania ze względu na niesprzyjającą pogodę. Jednak po sprawdzeniu najnowszych prognoz wyruszyliśmy pełni optymizmu, mimo lekkich opadów deszczu. Już w Nowym Targu przez chmury zaczęły przebijać się promienie słoneczne.
Zwiedzanie stolicy Tatr zaczęliśmy od Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Krzeptówki, które wybudowano jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu 13 maja 1981 r. Po krótkiej refleksji w miejscu licznie odwiedzanym przez turystów wyruszyliśmy dalej. Następnie wyjechaliśmy kolejką krzesełkową na Butorowy Wierch (1160 m n.p.m) czyli najwyższe wzniesienie Pasma Gubałowskiego z którego wyruszyliśmy w kierunku górnej stacji Gubałówki, aby podziwiać panoramę Tatr. Odkryliśmy uroki górskiej pogody.

Największe wrażenie zrobił na nas obłok który, uformował się poniżej naszych stóp i przemknął przez południowe zbocze otulając go mgiełką. Z Gubałówki zjechaliśmy koleją szynową i udaliśmy się na najpopularniejszy deptak Zakopanego– Krupówki. Wycieczkę zakończyliśmy pod najsłynniejszą polską skocznią narciarską im Stanisława Marusarza, o punkcie konstrukcyjnym K120 – tak zwaną Wielką Krokwią. W godzinach wieczornych pełni wrażeń i zaopatrzeni w nową wiedzę wróciliśmy do Niepołomic.

Zdjęcia w naszej galerii


Hanna Serwin
Jarosław Rusek

Menu dla diabetyka 2015/2016

W dniu 05.10.2015 r. uczniowie kl.Ia i IIa kształcący się w zawodzie kucharz pod opieką p. Elżbiety Mączki i p. Teresy Woźnicy nauczycieli przedmiotów zawodowych gastronomicznych, uczestniczyli w warsztatach kulinarnych MENU DLA DIABETYKA, które odbyły się w Studiu Qulinarnym na ul.Gazowej w Krakowie.

Warsztaty zorganizowało Małopolskie Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą a prowadzone były przez francuskiego mistrza sztuki kulinarnej Davida Gaboriauda. Uczniowie wykonali potrawy o niskim indeksie glikemicznym wskazane w diecie cukrzycowej. Były to: tataki z polędwicy wołowej z makaronem ryżowym i warzywami, kasza jaglana z twarogiem i owocami oraz czarna soczewica z mirepoix i jajkiem poche. Uczniowie wrócili do szkoły bogatsi o wiedzę na temat żywienia dietetycznego przygotowaną dla diabetyków, których liczba lawinowo wzrasta w naszym społeczeństwie.

Teresa Woźnica
Elżbieta Mączka

Pierwsze zebranie z rodzicami 2015/2016


Pierwsza wywiadówka !

Zapraszamy wszystkich rodziców w dniu
10-09-2015 na pierwsze zebranie informacyjne w naszej szkolne.
Jak co roku odbędzie się o godzinie 17.00
Sale zostaną wywieszone na drzwiach pokoju nauczycielskiego.
Zapraszamy.
Wygenerowano w sekund: 0.04
4,636,784 unikalne wizyty