Oferta ODiDZ

Przetłumacz stronę


Projekty

Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce


czytaj więcej

Certyfikat ECDL

Nasza szkoła posiada
certyfikat ECDL
uprawniający do przeprowadzania egzaminów na
Europejski Certyfikat
Umiejętności Komputerowych

czytaj więcej

MATURA 2015

UWAGA SŁUCHACZE !

Harmonogramy egzaminu dojrzałości można pobrać klikając na link powyżej lub
- TUTAJ

Dzień Bezpiecznego Internetu 2014/2015

9 lutego 2015 roku w naszej szkole obchodzony był po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) jest obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów w sieci Internet.
W ramach obchodów DBI w naszej szkole uczniowie wszystkich klas niezależnie od wieku mieli okazję wziąć udział w konkursie, którego zakres obejmował wiedzę dotyczącą zasad bezpiecznego użytkowania zasobów internetu. Po zakończeniu testu składającego się z pytań zamkniętych najlepsze rezultaty osiągnęli:

I miejsce Mazur Bartłomiej (I c) - 23 pkt.
II miejsce Łach Kamil (I c) - 18 pkt.
III miejsce Iwańska Jadwiga (III b) - 17 pkt.
IV miejsce Gwizdek Emil oraz Stryszowski Mateusz (I c) - 16 pkt.

Serdecznie gratulujemy !

KUCHNIA VILLA INTRATA 2014/2015

W dniu 09.02.2015 r. uczniowie klasy II i III Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach, kształcący się w zawodzie kucharz odbyli wizytę zawodoznawczą w kuchni Villa Intrata przy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w ramach Projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce”.

Program wizyty obejmował zwiedzanie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, oraz warsztaty kulinarne z szefem kuchni p. Maciejem Nowickim.
Uczniowie zostali wprowadzeni w historię kuchni staropolskiej, zapoznani z narzędziami i parkiem maszynowym znajdującym się w kuchni Villa Intrata po czym nastąpiło przyrządzanie i degustacja tradycyjnych potraw kuchni staropolskiej.

Uczestnicy mieli okazję przygotować zupę cebulową, steki wołowe, polędwiczki wieprzowe, comber jagnięcy, piersi kacze oraz przepiórki – wszystko zamarynowane bądź przyprawione zgodnie ze staropolskimi przepisami. Mistrz kulinarny pokazywał też sposoby filetowania ryb a na koniec uczniowie przygotowali pyszny deser na bazie żółtek, mleka, sera, soku z limonki oraz pierników.

Po warsztatach uczniowie obejrzeli pokaz iluminacji świetlnej w Ogrodzie Wyobraźni, który znajduje się obok Pałacu w Wilanowie. Zmęczeni ale bogaci w wiedzę i umiejętności dotyczącej kuchni staropolskiej uczestnicy pod moją opieką i p. Krzysztofa Kruka wrócili do Niepołomic.

Elżbieta Mączka

Nowy plan lekcji od 1 lutego 2015

Uwaga uczniowie !

Od 1 lutego 2015 obowiązuje nowy plan lekcji !

(dostępny do wglądu w nawigacji strony)

Nowa aktualizacja z dnia 30-01-2015

Spotkanie z kosmetologiem 2014/2015

W dniu 14 stycznia zorganizowane zostało w pracowni fryzjerskiej spotkanie z kosmetologiem p. Joanną Tomala.

Celem spotkania było omówienie sposobów pielęgnowania różnych rodzajów cer, właściwego stosowania odpowiednich kosmetyków i sposobów podkreślenia urody z uwagi na typy urody.
W spotkaniu wzięła udział klasa pierwsza, która obecnie pogłębia wiedzę z tego zakresu na technikach fryzjerskich i higienie.
Na początku uczniowie mieli krótki wykład, później zostały zaprezentowane dwa makijaże dzienne.Jeden dla typu kolorystycznego lato, drugi dla typu wiosna.
Każda z osób mogła zadawać pytania dotyczące wykonania makijażu, stosowania odpowiednich kosmetyków, możliwości korzystania z porad w gabinecie kosmetycznym i zdobycia w przyszłości kwalifikacji w tym zawodzie.
Uczniowie otrzymali na koniec materiały ze spotkania, które mogą być wykorzystane na dalszym etapie nauki w zawodzie fryzjer. Spotkanie zostało uwiecznione na zdjęciach aparatem szkolnym. Spotkanie bardzo się podobało.

Zdjęcia w naszej galerii.
Autor: Halina Krupa
Wygenerowano w sekund: 0.04
3,762,801 unikalne wizyty