Oferta ODiDZ

Przetłumacz stronę


Projekty

Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce


czytaj więcej

Certyfikat ECDL

Nasza szkoła posiada
certyfikat ECDL
uprawniający do przeprowadzania egzaminów na
Europejski Certyfikat
Umiejętności Komputerowych

czytaj więcej

Oferta edukacyjna 2014/2015

Informacja o próbnym egzaminie maturalnym 2014/2015

W dniach 15, 16, 17 grudnia 2014 roku w CKZiU – Technikum Uzupełniającym dla Dorosłych w Niepołomicach odbędzie się próbny egzamin maturalny (część pisemna) odpowiednio:
 • z języka polskiego (poziom podstawowy) 15 grudnia 2014 roku (poniedziałek) o godzinie 15:00
 • z matematyki (poziom podstawowy) 16 grudnia 2014 roku (wtorek) o godzinie 15:00
 • z języka angielskiego (poziom podstawowy) 17 grudnia 2014 roku (środa) o godzinie 15:00

 • Wizyta w miejscu pamięci - Buchenwald 2014/2015

  W dniach 20-24.10.2014 piętnastoosobowa grupa uczniów szkoły zawodowej w Niepołomicach, uczestników hufca, pod opieką p. Zuzanny Polańskiej, Anny Grochot wzięła udział w projekcie „Miejsca pamięci”, realizowanym w Niemczech w obozie koncentracyjnym Buchenwald.

  Projekt współfinansowanym został ze środków PNWM, Małopolskiej Komendy OHP oraz UMIG Niepołomice i miał na celu odkrywanie prawdy historycznej o ofiarach i oprawcach z Buchenwaldu jak również ukazanie historii obozu po II wojnie światowej. Projekt realizowany był na terenie obozu, dodatkowym przeżyciem były noclegi w Domu Spotkań, w którym w trakcie wojny zakwaterowani byli żołnierze ss. Historia towarzyszyła nam na każdym kroku, zajęcia prowadzone były teoretycznie i praktycznie. Opiekę nad nami sprawował Pan Jan Malecha przewodnik i pedagog, który już pierwszego dnia wprowadził nas w tematykę i oprowadził po części obozu. Mogliśmy się przekonać jak okrutnie byli traktowani więźniowie, w jakich warunkach żyli. Pomimo, że w obozie zniszczono większość budynków i pozostały po nich ciemne ślady, nasz przewodnik wielokrotnie podkreślał, „że nie trzeba wszystkiego zobaczyć, ważniejsze od tego, jest zrozumienie co tu się wydarzyło”. Ciężko było wyobrazić nam sobie, że „ludzie ludziom zgotowali ten los”. Dalszy pobyt w obozie był poświęcony analizie historii Buchenwaldu, przedmiotów użytkowych oraz biografii więźniów. Zajęcia były prowadzone w formie teoretycznej i praktycznej. Teoretyczne zajęcia odbywały się w Domu spotkać oraz w muzeum, gdzie młodzież miała możliwość zobaczenia bardzo bogatego zbioru rzeczy osobistych czy też fotografii przedstawiających tragiczne sceny z życia obozowego.
  Zajęcia praktyczne polegające na wykopywaniu z hałdy ziemi przedmiotów należących do obozów i próbowaniu określenia z czym lub z kim były związane oraz umacnianiu z kamieni drogi, którą w trakcie wojny przebiegała linia kolejowa. Młodzież bardzo emocjonalnie podeszło do tych zajęć, dały im one możliwość wcielenia się w rolę pracujących skazańców, którzy w trakcie pobytu w obozie pracowali ponad swoje siły przy budowie linii kolejowej. Dzięki temu zadaniu nasi uczestnicy przyczynili się do utwardzenia drogi, na której ułożone są kamienie z wyrytymi nazwiskami dzieci wywiezionych z Buchenwaldu do Auschwitz.

  W trakcie pobytu młodzież pracowała bardzo intensywnie, przygotowując w małych grupach prezentacje, które w ostatnim dniu zostały omówione podczas ewaluacji i spotkania podsumowującego. Uczestnicy dzielili się swoimi odczuciami, przeżyciami, zdobytymi informacjami na temat społecznych i psychologicznych mechanizmów zbrodni. Wszyscy podkreślili, że pobyt w Buchenwaldzie pozostanie im w pamięci. Ostatnim etapem naszego projektu była wizyta w Berlinie, mieście gdzie jest bardzo dużo śladów związanych z II wojna światową oraz historia powojenną. Nasi uczestnicy zobaczyli m.inn. Bramę Brandenburską, Reichstag i budynki rządowe, fragment muru berlińskiego. Wszystkie te historyczne miejsca wywarły na uczestnikach duże wrażenie i przyczyniły się do lepszego zrozumienia historii oraz zaobserwowania życia naszych sąsiadów.

  Autor: Zuzanna Polańska, Anna Grochot
  Zdjęcia: Anna Grochot

  Link do galerii TUTAJ

  Marsz Trzeźwości 2014/2015

  No promil No problem - czyli kolejny raz wyrażamy swoją opinię prowadzeniu pojazdów w stanie nietrzeźwym.

  Najzimniejszy 24 dzień października 2014 roku upływa pod symbolem trzeźwego kierowcy jako wzoru do naśladowania już po raz kolejny. Przygotowane materiały, transparenty i ulotki zostały upublicznione podczas corocznego przemarszu przez Niepołomice pod eskortą tutejszej policji oraz straży miejskiej. Tak przygotowani i poprzebierani wyszliśmy na ulicę, gdzie wspólnie z trzema szkołami (Szkoła Podstawowa im. Kaziemierza Wielkiego w Niepołomicach, Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły w Niepołomicach, Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach) połączyliśmy siły.

  Marsz prowadzony przez Pana Burmistrza Romana Ptak oraz Pana Marka Ciastoń, przeszedł przez miasto od Placu Kazimierza Wielkiego przez ul. 3 Maja do rynku, gdzie Pan Burmistrz kolejny raz przypomniał jak ważny jest to dzień, który przypomina mieszkańcom o bezwzględnym zakazie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Podziękowania i gratulacje powędrowały dla wszystkich, którzy przyczynili się do tej tak ważnej akcji ukazującej decyzje, które mogą zmienić nie tylko nasze życie, ale także innych.
  Podsumowaniem akcji były krótkie pokazy artystyczne przedstawicieli wszystkich uczestniczących w Marszu Trzeźwości szkół.

  Dziękujemy Pani Aleksandrze Fraś, która była głównym organizatorem marszu w naszej szkole, wszystkim wychowawcom oraz uczniom, którzy włożyli wiele wysiłku, aby corocznie marsz wywoływał pozytywne wrażenie.
  Wiadomo, protest może blokować ruch samochodowy, ale przecież do kierowców mamy dotrzeć, niech zapamiętają ten dzień, w którym stali w korku przez 10 minut właśnie dlatego, że codzienne ktoś wsiada za "kółko" pod wpływem alkoholu.

  Zdjęcia z marszu w naszej galerii.

  Akcja NO PROMIL - NO PROBLEM 2014/2015

  Prosimy o przygotowanie (do 20 października) przez wszystkie klasy gazetki tematycznej związanej z realizacją szkolnego programy profilaktyki w naszej szkole.
  TEMAT GAZETKI: NO PROMIL - NO PROBLEM. PIŁEŚ NIE JEDŹ !


  Gazetki tak jak w ubiegłym roku szkolnym będą oceniane przez komisję.

  Marsz trzeźwości odbędzie się 24 października o godzinie 12.00. Prosimy jak zwykle o przygotowanie przez klasy transparentów oraz innych materiałów promujących trzeźwy styl prowadzenia samochodów osobowych oraz innych pojazdów mechanicznych.

  Dzień Nauczyciela 2014/2015

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za życzenia z okazji Dnia Nauczyciela.

  W Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach dla zaproszonych gości oraz nauczycieli uczniowie przygotowali kompilację słowno-muzyczną pt. "Kawiarniane wspomnienia". Dziękujemy Pani Katarzynie Migdał-Ślęczek oraz Pani Aleksandrze Fraś za opiekę nad uczniami i przygotowanie uroczystości.
  Po przedstawieniu zaproszeni goście oraz nauczyciele udali się do naszej szkoły na poczęstunek. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie.

  Zdjęcia z uroczystości w naszej galerii
  Wygenerowano w sekund: 0.06
  3,603,682 unikalne wizyty