Nawigacja

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            

Ewaluacja zewnętrzna

Oferta ODiDZ

Przetłumacz stronę


Certyfikat ECDL

Nasza szkoła posiada
certyfikat ECDL
uprawniający do przeprowadzania egzaminów na
Europejski Certyfikat
Umiejętności Komputerowych

czytaj więcej

Oferta edukacyjna 2015/2016

Uwaga słuchacze III i V semestr !

Egzaminy dodatkowe i poprawkowe odbędą się 10.02.2016 r:

j. polski - godz. 15.00

matematyka - godz. 15.30

j. angielski - godz. 18.00

geografia - godz. 10.00 i 19.30

Wolontariat w Środowiskowym Domu Samopomocy w Niepołomicach 2015/2016

Uczennice z klasy II b: Joanna Grochot, Kinga Wnęk, Justyna Kowalczyk, Julia Kyryluk, Magdalena Martyniuk, Natalia Motyka uczestniczyły w Wolontariacie w Środowiskowym Domu Samopomocy w Niepołomicach.

Celem wizyty było wykonanie usług fryzjerskich dla podopiecznych domu. Były to usługi z zakresu strzyżenia damskiego i męskiego. Dziewczyny pracowały zespołowo pomagając sobie w pracy. Zarówno uczennice jak i ich klienci byli zadowoleni, uczennice miały kolejną możliwość doskonalenia własnego warsztatu pracy, a odbiorcy fryzur cieszyli się ze swojego nowego wizerunku zwłaszcza, że na drugi dzień czekał ich karnawałowy bal. Na koniec wizyty przyszłe fryzjerki podziękowały organizatorom wizyty za możliwość odbycia praktyki, która niewątpliwie jest dla nich kolejnym zawodowym doświadczeniem.

Zdjęcia w galerii szkoły

Halina Krupa
fot. Anna Grochot

Otwarcie warsztatów mechanicznych przy ul. Kolejowej 2015/2016

Kompleksowy obiekt szkoleniowy przy ul. Kolejowej 18 w Niepołomicach, w którym znalazły się: stacja diagnostyczną, myjnię bezdotykową, stanowisko wulkanizacyjne, nowoczesne sale dydaktyczne, a także pracownie do praktycznej nauki zawodu budowy i eksploatacji samochodów to doskonałe miejsce dla uczniów do podnoszenia jakości i możliwości kształcenia.

Dzięki realizacji projektu naszą ofertę poszerzamy o nowe możliwości kształcenia z naciskiem na praktyczną naukę zawodu w branży mechanicznej na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej oraz technikum w oparciu o nowoczesną bazę technologiczno-dydaktyczną.

Pracownia zapewnia bezpłatne kwalifikacyjne kursy zawodowe dla młodzieży oraz osób dorosłych w nowoczesnych pracowniach pod patronatem firmy MAN Trucks.

Koszt projektu wyniósł niespełna dwa miliony złotych, a w większości został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.
Wkład własny gminy Niepołomice wyniósł 283 428,75 zł.

Zapraszam do fotorelacji TUTAJ

Festiwal Hair Fair & Beaty Fair 2015/2016

Jak co roku z niecierpliwością czekaliśmy na listopadowy Festiwal Hair Fair & Beaty Fair. Tegoroczna edycja była jubileuszową, ponieważ festiwal ma już 15 lat. W ciągu tych lat impreza stała się jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie fryzjerskim w Polsce, najważniejszą i najbardziej atrakcyjną sceną, na której goszczą największe gwiazdy polskiego i światowego fryzjerstwa.

Grupa uczniów, kształcących się w zawodzie fryzjer w CKZiU w Niepołomicach wraz z opiekunami była uczestnikiem tego świetnie przygotowanego wydarzenia. Duże wrażenie wywarła na nas główna gwiazda festiwalu reprezentująca markę Subtil- wybitny stylista i kreator mody fryzjerskiej Jean Marie Cantreras, któremu asystował Fabryce Parra.
Niemniej ciekawie i oryginalnie zaprezentowali się znakomici polscy styliści: Maciej Maniewski, Anna Ptak i Jakub Ziemiński, Robert Wypych, Wojciech Zieliński.

Dla nas dużą atrakcją były też bezpośrednie spotkania z naszymi fryzjerskimi idolami: Tomaszem Schmidtem, Andrzejem Wierzbickim, Maciejem Maniewskim, z którymi mieliśmy okazję sfotografować się.
Mogliśmy zapoznać się nie tylko z trendami mody ale też z nowymi technikami i technologiami fryzjerskimi. Bieżący rok był rekordowy pod względem liczby wystawców- ponad 120, którzy chcieli zaprezentować najlepsze i najnowsze produkty przeznaczone do salonów fryzjerskich.
Każdy z nas znalazł dla siebie coś atrakcyjnego, wyjątkowego. Wyjazd ten przyniósł nam dużo radości, satysfakcji i niezapomnianych wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

Anna Hanczakowska
Halina Krupa

Już wkrótce ukończenie projektu 2015/2016

Gmina Niepołomice kończy realizację projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 „Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach – powstanie pracowni kształcenia zawodowego w branży mechanicznej”
Całkowite koszty projektu: 1 919 921,99 zł
Wartość dofinansowania: 1 606 096,25 zł
Wkład własny: 283 428,75 zł
W ramach projektu powstał kompleksowy budynek szkoleniowy obejmujący:
- stację diagnostyczną do 3,5 t
- myjnię bezdotykową
- stanowisko do sprzątania i pompowania kół pojazdów samochodowych
- nowoczesne sale dydaktyczne
- pracownie do praktycznej nauki zawodu budowy i eksploatacji pojazdów samochodowych;
Celami ogólnymi projektu są: wzrost atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego w regionie, zwłaszcza w aspekcie umiejętności praktycznych oraz poprawa dostępu do kształcenia ustawicznego w regionie i promowanie tej formy kształcenia wśród lokalnej społeczności.
Celem bezpośrednim jest poprawa dostępu do bazy dydaktycznej, umożliwiającej wyposażenie młodzieży i osób dorosłych z powiatu wielickiego w umiejętności oraz kwalifikacje zgodne z wymogami rynku w zawodach branży mechanicznej, tym samym nastąpi poprawa jakości kształcenia w szczególności w zakresie zajęć praktycznych.
Projekt umożliwi poszerzenie oferty edukacyjnej w Gminie Niepołomice i powiecie wielickim w branży mechanicznej na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej jak i technikum oraz zapewni kształcenie zawodowe w tych zawodach na najwyższym poziomie w oparciu o nowoczesną bazę techno-dydaktyczną.
Zainteresowanych naszą ofertą kształcenia w nowoczesnych pracowniach pod patronatem MAN Trucks zapraszamy do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach
Klasy pod patronem MAN Trucks – Technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych oraz elektromechanik pojazdów samochodowych.
Bezpłatne kwalifikacyjne kursy zawodowe dla młodzieży i osób dorosłych:
Kwalifikacja M.18. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych – ukończenie kursu potwierdza kwalifikacje w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych
Kwalifikacja M.12. Diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych - ukończenie kursu potwierdza kwalifikacje w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych
Kwalifikacja M.42. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych - ukończenie kursu potwierdza kwalifikacje w zawodzie technik pojazdów samochodowych
Ukończenie kwalifikacji M.12, M.18, M.42, daje tytuł technika pojazdów samochodowych.

Uroczyste otwarcie odbędzie się 17 grudnia 2015r.

Więcej zdjęć ze środka budynku w naszej galerii szkoły

Dyrektor Bożena Kruk
Wygenerowano w sekund: 0.02
4,865,661 unikalne wizyty