Oferta ODiDZ

Przetłumacz stronę


Projekty

Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce


czytaj więcej

Certyfikat ECDL

Nasza szkoła posiada
certyfikat ECDL
uprawniający do przeprowadzania egzaminów na
Europejski Certyfikat
Umiejętności Komputerowych

czytaj więcej

Oferta edukacyjna 2015/2016

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016:

8.00 – Msza Święta w Kościele Dziesięciu Tysięcy
Męczenników w Niepołomicach
9.00 – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
9.45 – Obowiązkowe spotkanie klas I na Zamku Królewskim
w Niepołomicach z przedstawicielem Państwowej
Inspekcji Pracy.

Rozpoczęcie roku szkolnego dla słuchaczy LO dla Dorosłych:
11 września godz. 15.15
(kalendarz zjazdów oraz harmonogram zajęć będzie podany niebawem)

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe (KKZ)

RUSZAMY JUŻ W STYCZNIU 2016 r.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na kwalifikacyjny kurs zawodowy który rozpocznie się w styczniu 2016 r. dotyczy on zawodu TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ.
Aby uzyskać tytuł technika należy zdać w trakcie nauki dwa egzaminy z zakresu następujących kwalifikacji:
 • B.21. Montaż urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
 • B.22. Eksploatacja urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

  dodatkowo uczestnicy kursu otrzymują certyfikaty obsługi urządzeń
  firmy VIESSMANN


  KURS JEST BEZPŁATNY UCZESTNIKAMI MOGĄ BYĆ OSOBY W WIEKU OD 18 DO 60 ROKU ŻYCIA
 • WOLNE MIEJSCA - NOWOCZESNE KSZTAŁCENIE.

  SZYBKO I BEZPŁATNIE ZDOBĘDZIESZ ZAWÓD LUB SIĘ PRZEKWALIFIKUJESZ.

  W związku z realizacją projektu „Utworzenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach – powstanie pracowni kształcenia zawodowego w branży mechanicznej” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, posiadamy wolne miejsca w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. W ramach projektu wybudowany zostanie budynek szkoleniowy wraz ze stacją diagnostyczną dla pojazdów o ciężarze do 3,5 t, myjnią bezdotykową na jedno stanowisko oraz miejscem postojowym z dostępem do kompresora i odkurzacza. Dodatkowo w budynku powstaną dwie sale dydaktyczne do zajęć edukacyjnych, szatnia i biuro. Projekt zakłada także zakup wyposażenia i sprzętu techno-dydaktycznego, pozwalającego na pełne funkcjonowanie pracowni oraz realizację wszystkich zakładanych w budynku funkcji w zakresie kształcenia zawodowego w branży mechanicznej. Będzie to m.in.: wyposażenie kontrolno - pomiarowe stacji kontroli pojazdów.

  Projekt będzie zakończony w bieżącym roku kalendarzowym. W związku z tym poszerzy się liczba zajęć w ramach których nastąpi łączenie teoretycznych przedmiotów zawodowych z praktyką. Praktyki zawodowe będą realizowane w ramach współpracy m.in. z firmą MAN Trucks (klasa patronacka). Zajęcia prowadzone w pracowni diagnostyki dadzą uczniom możliwość poznania zasad obsługi, diagnostyki i napraw samochodów ucząc się na nowoczesnym sprzęcie o zaawansowaniu technologicznym odpowiadającym poziomowi z jakim mogą spotkać się w przyszłych zakładach pracy.

  Jeśli nie dokonałeś jeszcze wyboru szkoły i jesteś zainteresowany nasza ofertą kształcenia w nowoczesnych pracowniach pod patronatem MAN Trucks zapraszamy do składania podań.
  Klasy pod patronem MAN Trucks – Technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych oraz elektromechanik pojazdów samochodowych.

  Bezpłatne kwalifikacyjne kursy zawodowe dla młodzieży i osób dorosłych:
  Kwalifikacja M.18. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych – ukończenie kursu potwierdza kwalifikacje w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych
  Kwalifikacja M.12. Diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych - ukończenie kursu potwierdza kwalifikacje w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych
  Kwalifikacja M.42. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych - ukończenie kursu potwierdza kwalifikacje w zawodzie technik pojazdów samochodowych

  Ukończenie kwalifikacji M.12, M.18, M.42, daje tytuł technika pojazdów samochodowych.

  Posiadamy również wolne miejsca w zawodach kucharz, cukiernik, fryzjer, sprzedawca. Kształcenie odbywa się na bazie nowoczesnych pracowni utworzonych w ramach projektu współfinansowanych przez Unię Europejską. Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów w danych branżach.

  Wizyta zawodoznawcza w PZL Mielec 2014/2015

  Dnia 09.06.2015 r. w ramach projektu „MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W MAŁOPOLSCE” klasa IIc Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Krakowskiego Bractwa Kurkowego w Niepołomicach wybrała się z wizytą zawodoznawczą do PZL Mielec.

  Zwiedzanie zakładu rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem, który zaopatrzył nas w okulary ochronne, a następnie poprowadził do pierwszej z hal produkcyjnych, abyśmy mogli zapoznać się z pierwszym etapem produkcji samolotów i śmigłowców. Aktualnie linia produktów spółki obejmuje:
  M28 – dwusilnikowy samolot klasy STOL;
  M28B Bryza – odmiana wojskowa samolotu M28;
  M18 Dromader – jednosilnikowy samolot stosowany w agrolotnictwie i gaszeniu pożarów
  Sikorky S – 70i Black Hawk – wielozadaniowy śmigłowiec przeznaczony na rynki międzynarodowe. Największe wrażenie na uczniach zrobił produkt finalny całego cyklu produkcyjnego. Był to śmigłowiec bojowy Black Hawk, który ukazał nam się w pełnej krasie w ostatnim hangarze produkcyjnym. Na terenie zakładu mogliśmy również podziwiać historyczne statki powietrzne takie jak słynny Antonow czy Łoś . Wycieczka była okazją do poznania historii jednego z największych od lat 30-tych i powojennej Polski zakładów produkcyjnych Centralnego Okręgu Przemysłowego oraz jego rozbudowy po wstąpieniu do Sikorsky Aircraft Corporation.
  Dopełnieniem naszej eskapady była piękna słoneczna pogoda, a także pyszny obiadek, który zjedliśmy w drodze powrotnej. Pełni wrażeń, bogatsi o nową wiedzę i we wspaniałych nastrojach wróciliśmy do Niepołomic.

  Hanna Serwin

  Wygenerowano w sekund: 0.04
  4,349,187 unikalne wizyty